Gülüş Tasarımı Nedir ?

Gülüş Tasarımı Nedir ?
27
0 Yorumlar

Gülüş Tasarımı Nedir ?

Bir Ömür Boyu Korkmadan Gülümseyin !

A. "Gülüş tasarımı" nedir?

Gülüş tasarımı, sanatsal olarak daha düz, daha beyaz ve güzel doğal görünümlü gülüşler yaratan bir diş prosedürüdür. Gülüş tasarımları, mevcut dişlerinizin orijinal durumundan bağımsız olarak diş sağlığınızı ve görünümünüzü tamamen eski haline getirmek için harikalar yaratabilir.

 

 

 

 

 

B. Gülüş tasarımının faydaları

Bir gülüş tasarımcısı, gülüşünüzü Botox veya diğer geçici önlemlere göre daha uzun süreli bir şekilde canlandırır. Bir gülümseme tasarımı, genel görünümünüz için genel olarak önemli bir yatırımdır.
Yaş, aşınma, yıpranma ve renk değişikliği nedeniyle gülümsememizi azaltır. Bu yavaş yavaş olabilir ve çok utanç verici olabilir. Gülümseme geliştirme sizi tekrar gülümsetebilir.

C. Bir Gülüş Tasarım Planının Özelleştirilmesi

MİADENT gülüş tasarımınızı özelleştirmek ve planlamak için sizinle birlikte çalışacaktır. Kozmetik diş hekimliği hedeflerinize ulaştığınızdan emin olmak ve altta yatan diş problemlerinizi çözmek için ücretsiz bir konsültasyon düzenlenir.
Zaman çizelgesi, özel sosyal işleviniz (düğün, nişan, evlilik yıldönümü, mezuniyet vb.) için randevu sayısını en aza indirecek ve gülümsemenizin zamanında tamamlanmasını sağlayacak şekilde planlanmıştır.
Diğer tüm diş hastalıkları önce diş hijyeni ziyareti dahil tedavi edilir.
Hastalar, yanlarında genç oldukları zamanların fotoğraflarını veya en sevdikleri gülümsemenin aktör ve aktrislerin fotoğraflarını getirmeleri için teşvik edilir.
LVI gülümseme kataloğu, hastayla dişlerin düzenini, diş pozisyonundaki seçimlerini ve bunun genel görünüm üzerinde ne gibi etkileri olduğunu tartışmak için kullanılır.
Herhangi bir diş hazırlanmadan önce bir plan yapılır.
Hiçbir vaka birbirine benzemez. Miadent size özel gülüşler yaratır.

D. Yaygın olarak kombine tedaviler

Bazı gülüş tasarımları sadece Porselen Kaplama gerektirir
Diğer gülüş tasarımları, Porselen Kaplamalar ve Porselen Kronların bir kombinasyonunu gerektirecektir. Porselen kronlar, endodontik tedavi görmüş dişler gibi dişler zayıf olduğunda veya dişler büyük eski restorasyonlar (büyük eski kronlar gibi) olduğunda seçilir.
Bazen gülümseme bölgesinde dişler eksiktir. Bu, daha sonra ya oval bir pontik ile bir porselen köprü ya da bir Porselen taç ile bir implant gerektirdi.
Birden fazla eksik ön diş, tamamlanmış gülüş tasarımlarını yapmak için birden fazla implant veya implant destekli bir protez gerektirebilir.
Kişi gülümsediğinde çok fazla diş eti dokusu görünüyorsa veya diş etleri eşit değilse, görünen diş eti miktarını azaltmak için lazerlerle “diş eti kaldırma” yapılır.
Sadece birkaç diş kaplama yapılırsa, gülüş tasarımı tamamlanmadan diğer dişler beyazlatılır. Bu, gülümsemenin güçlenmesini ve parlamasını sağlar.

E. Gülüş Tasarımını Kim Yaptırabilir ?

Daha genç görünmek isteyen bir birey. Bir gülüş tasarımı görünüşünüzden yıllar alabilir.
Gülümserken daha fazla güvene sahip olmak isteyen bir birey.
Nasıl göründüğüne önem veren ve diş sağlığına yatırım yapmak isteyen bir birey
Karşı cinsin üyelerine daha çekici olmak isteyen bir birey. Yetişkinlerin %96’sının çekici bir gülümsemenin bunu yaptığına inandığı bilinen bir gerçektir (Amerikan Kozmetik Diş Hekimliği Akademisi tarafından yapılan bir araştırmaya göre http://www.aacd.com/surveys ).
Kariyerinde ilerleme veya başarı şansını artırmak isteyen bir kişi. Yetişkinlerin %74’ünün gelişmiş bir gülümsemenin daha başarılı bir kariyere olanak sağlayacağını düşündüğü bilinen bir gerçektir ( http://www.aacd.com/surveys ).
Fark edilmek ve daha sağlıklı görünmek isteyen bir birey.
Düzenli diş kontrolleri ve iyi diş hijyeni ile dişlerinin bakımını yapan bir birey.
Diş sağlığına ve genel geleceğine yatırım yapmak isteyen herkes.

Gülüş Tasarımı Sıkça Sorulan Sorular.
Ne kadar sürer?

Gülümseme dönüşümleri, her bir duruma bağlı olarak üç haftadan birkaç aya kadar sürebilir. Dişler, diş etleri iyi bir ısırık ile sağlıklıysa, bu süre sizin programınıza, laboratuvarın programına ve Dr. Podilsky’nin programına bağlı olarak yaklaşık üç ila dört haftadır.

Bir sakız asansörü gerekirse, diş etleri sağlıklı ve iyileşene kadar beklemelidir. Bu, gülümseme tasarımı bile başlamadan yaklaşık sekiz ila on hafta sürebilir.

İmplantlar karışırsa, zaman çizelgesi bir yıla altı aya yükselebilir. Bu, implantların kemiğe entegre olmasını ve diş etlerinin maksimum iyileşmesini sağlamak için izin vermektir.

Sigara içenler bir gülümseme tasarımından geçebilir mi?

Bu genel olarak bir sorun değil, planlanan kozmetik prosedürün türüne bağlıdır. Sigara içenlerin periodontal hastalıklarda veya sakız hastalığında bir artışa sahiptir. Sigara içmek de dişlerin beyazlaşmasını engelleyebilir. Osseointegrasyon riskini başarılı olmak riskini arttırdığından, implantların başarısızlık oranının artması var.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Giriniz